7 Ağustos 2016 Pazar

Pazar 6'lısı: Film Olmasını İstediğiniz 6 Kitap | Etkinlik
   Herkese merhaba! Bugün güzel bir etkinliğe katılıyorum, daha önce böyle şeylere hiç katılmamış olsam da, evet biraz pasifim bu konularda, bu Pazar katılıyorum.

  Her pazar bir kategoriye altı cevap verilen bu etkinlik oldukça keyifli görünüyor. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz tık tık. Bu haftanın etkinlik konusu: Film Olmasını İstediğiniz 6 Kitap

Benim film olmasını istediğim kitaplara gelecek olursak.


  1) Dikenlikler Prensi; Jorg bence sinema dünyasına katılmayı hak eden orijinal karakterlerden biri. Beyaz perdeye yakışacağını düşünüyorum.
   Dikenlikler Prensi kitap yorumum için buraya tıklayabilirsiniz.  2) Doktor Uyku; Stephen King'in ilk kitaptan uzun yıllar sonra yazdığı bu kitap da güzel uyarlanırsa bence harika bir film olur. Öğrendiğime göre filmini yapmayı zaten düşünüyorlarmış, umarım güzel olur. :)  3) Olasılıksız; kitabı okurken bu kitap nasıl film olmadı diye çok şaşırmıştım. Bence iyi uyarlanırsa müthiş bir aksiyon filmi olur. :)  4) İhanet Noktası; Dan Brown'un çok sevdiğim kitaplarından biridir, okurken film izlemiş kadar oluyorsunuz aslında ama beyaz perdeye yakışır bence. :)  5) Siyah Damar; kitap olarak oldukça çarpıcıydı, filmi de en az kitabı kadar çarpıcı olur diye düşünüyorum.
   Siyah Damar kitap yorumum için buraya tıklayabilirsiniz.  6) Hayalet Program Daemon; gizem, kurgu ve aksiyonun teknolojiyle harmanlandığı ve favori kitaplarım arasında yer alan bu kitap sinemaya uyarlanmayı hak ediyor, seyirciler de böyle bir hikayeyi izlemeyi hak ediyor bence.

   Benim listem böyle, umarım beğenmişsinizdir. :)
   Bol kitaplı günler herkese. :))


8 yorum:

 1. Pek güzel imiş Esma hatun. Lakin Olasılıksız'ı bir ben sevemedim zaar :) ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden sevemediniz, ben çok sevmiştim. :)

   Sil
  2. Hollywood işi aksiyon filmi gibi geldi bana :) Zevkler farklı tabi :)

   Sil
  3. Evet haklısınız, aksiyon filmlerini aratmayan bir tarzı vardı bu yönden filmlere çok benziyordu. O zamana kadar okuduğum en aksiyon dolu kitap olduğu için bende yeri ayrı olmuştu, şimdi okusam belki o kadar etkilenmem. :)

   Sil
 2. Olasılıksız'ı Türk halkı çok seviyor ve birçok insandan neden film olmadığını merak ettiklerini duydum. Bence de güzel ve heyecanlı bir film olabilir.

  King ve Brown beyaz perdenin sevdiği isimler. birçok kitapları film oldu, bu kitaplarını okumasam da iyi filmler olabileceklerini tahmin ediyorum.

  bu arada etkinliğe katıldığınız için teşekkürler :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende hep merak etmişimdir, Olasılıksız film olmayı hak ediyor gerçekten.
   Etkinlik için ben teşekkür ederim, oldukça zevkliydi, diğerlerine katılmaya çalışacağım. :)

   Sil
 3. Çok teşekkür ederim ayrıca siteme buyrun http://islamguzelahlaktir.blogspot.com/

  YanıtlaSil